trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kat Hughes
1
follower
Omicron Persei 8
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Inside Out
43,158 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,595 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,632 votes
6
— Fair
83%
Memento
25,753 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,721 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,611 votes
6
— Fair
81%
The Sixth Sense
21,184 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
19,973 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,874 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,566 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,451 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,393 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,947 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,003 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,865 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,863 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
15,999 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,461 votes
6
— Fair
77%
Sin City
15,218 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,034 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,024 votes
5
— Meh
81%
Requiem for a Dream
14,774 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,767 votes
5
— Meh
82%
Amélie
14,583 votes
5
— Meh
65%
This Is the End
14,556 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,489 votes
5
— Meh
81%
Trainspotting
14,441 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,045 votes
6
— Fair
79%
The Breakfast Club
13,349 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,045 votes
3
— Bad
71%
The World's End
11,450 votes
6
— Fair
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,914 votes
9
— Superb
74%
127 Hours
10,780 votes
8
— Great
65%
A Million Ways to Die in the West
10,377 votes
5
— Meh
78%
Straight Outta Compton
10,322 votes
7
— Good
72%
Home
10,211 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,870 votes
9
— Superb
74%
Paddington
8,347 votes
8
— Great
70%
Legend
8,020 votes
8
— Great
67%
The Night Before
5,166 votes
7
— Good
69%
Exam
3,686 votes
8
— Great
67%
Awake
2,012 votes
8
— Great
68%
Stay
1,877 votes
9
— Superb
70%
Amanda Knox
1,472 votes
8
— Great
59%
Open Water
1,159 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
Dane Cook: Troublemaker
43 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup