trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nat
VIP
11
6
followers
Saint Cloud
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
234
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Matrix
61,548 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,703 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,000 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,645 votes
8
— Great
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,472 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,657 votes
8
— Great
82%
Up
38,893 votes
8
— Great
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
850 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,210 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,545 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,671 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,836 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,924 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
8
— Great
81%
La Haine
3,618 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,935 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,283 votes
8
— Great
81%
The Help
10,411 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,460 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,706 votes
8
— Great
81%
Joker
46,913 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,696 votes
8
— Great
81%
1917
24,813 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,743 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,963 votes
8
— Great
80%
The Invisible Guest
6,127 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,932 votes
8
— Great
80%
Virunga
369 votes
8
— Great
80%
In the Name of the Father
2,509 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,711 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,829 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,934 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,346 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,729 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
80%
Rush
13,160 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,445 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,672 votes
8
— Great
80%
Soul
17,698 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,797 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,154 votes
8
— Great
80%
Blackfish
2,777 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,638 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,516 votes
8
— Great
79%
Room
15,877 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,497 votes
8
— Great
79%
The Normal Heart
1,460 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,696 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,963 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,404 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,090 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,769 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,839 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,426 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup