Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
oppy1984
VIP
5
1
Follower
2
Following
Delta Eridani
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
76,661 votes
8
— Great
85%
Interstellar
74,978 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,696 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,516 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,901 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,027 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,259 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,742 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,955 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,011 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,206 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,737 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,592 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
27,140 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,967 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,954 votes
8
— Great
81%
1917
25,418 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,802 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,614 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,568 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,265 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,673 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,591 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,956 votes
8
— Great
82%
Braveheart
19,053 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,771 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,432 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,502 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,795 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,543 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,668 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
17,304 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,076 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,848 votes
8
— Great
69%
London Has Fallen
17,690 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,419 votes
8
— Great
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,344 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,808 votes
8
— Great
78%
Predator
14,269 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,812 votes
8
— Great
69%
The Tomorrow War
13,762 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,752 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,718 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,776 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,532 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,460 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,492 votes
8
— Great
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,885 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
10,034 votes
8
— Great
67%
Alien³
10,700 votes
8
— Great
78%
Lethal Weapon
9,592 votes
8
— Great
77%
Contact
8,949 votes
8
— Great
77%
The Rock
8,898 votes
8
— Great
61%
Moonfall
9,667 votes
8
— Great
71%
Cube
8,886 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,519 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,754 votes
8
— Great
72%
Hook
7,989 votes
8
— Great
66%
Due Date
8,194 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
7,155 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch