trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Overquake
0
followers
Muncie, Indiana
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
241
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
84%
Bo Burnham: Inside
2,587 votes
2
— Terrible
84%
Alien
27,189 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,117 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,186 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,528 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,775 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Charlie Brown Christmas
3,181 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,395 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,582 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Remember the Titans
4,899 votes
8
— Great
79%
For the Love of Spock
672 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,048 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,841 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,767 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,965 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Thirteen Lives
2,713 votes
9
— Superb
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,532 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,970 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,165 votes
9
— Superb
77%
Drinkers Like Me - Adrian Chiles
4 votes
6
— Fair
77%
The Hateful Eight
27,991 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,106 votes
8
— Great
76%
The Impossible
7,965 votes
6
— Fair
76%
Cruella
14,185 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,279 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
9,958 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,844 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,344 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
7,843 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,638 votes
7
— Good
74%
Invasion of the Body Snatchers
1,221 votes
10
— Totally Ninja!
74%
127 Hours
10,797 votes
7
— Good
74%
American Factory
1,233 votes
7
— Good
73%
Scrooged
4,018 votes
6
— Fair
73%
Prey
12,644 votes
8
— Great
73%
Downfall: The Case Against Boeing
792 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,299 votes
8
— Great
73%
Death at a Funeral
2,634 votes
8
— Great
73%
Caddyshack
2,789 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Wrath of Man
12,427 votes
7
— Good
73%
The Adjustment Bureau
9,784 votes
7
— Good
73%
The Outpost
3,090 votes
9
— Superb
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,130 votes
9
— Superb
72%
Tremors
5,361 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
378 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hatari!
289 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,519 votes
9
— Superb
72%
Any Given Sunday
2,426 votes
7
— Good
72%
Live Free or Die Hard
11,500 votes
9
— Superb
71%
The Mist
9,306 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Adrift
3,949 votes
8
— Great
71%
Time Bandits
1,679 votes
6
— Fair
71%
Convoy
654 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,598 votes
8
— Great
71%
Resident Evil
12,618 votes
7
— Good
70%
Raw
4,131 votes
8
— Great
70%
The First Wave
90 votes
9
— Superb
70%
Hellraiser
4,338 votes
7
— Good
70%
Fear Street: 1666
3,636 votes
8
— Great
70%
Main Street Meats
1 vote
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup