Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
oyoy
5
Followers
2
Following
At the end of the universe
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
509
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
81%
The Avengers
66,910 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,420 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,065 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,592 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,267 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,082 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,160 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,755 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,805 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,717 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,224 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,073 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,984 votes
7
— Good
84%
Coco
32,471 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
32,342 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,007 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,560 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,057 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,439 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,425 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,455 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,906 votes
7
— Good
74%
It
29,733 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,766 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,051 votes
7
— Good
76%
The Batman
27,581 votes
7
— Good
83%
The Departed
26,059 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,255 votes
7
— Good
84%
Whiplash
25,596 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,085 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,663 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,688 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,624 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,570 votes
7
— Good
79%
Her
23,788 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,873 votes
7
— Good
73%
Free Guy
24,312 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,899 votes
7
— Good
69%
Black Widow
24,613 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,752 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
23,230 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,711 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,400 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
22,202 votes
7
— Good
75%
The Social Network
22,235 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,658 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,070 votes
7
— Good
68%
Ted
22,809 votes
7
— Good
71%
Transformers
22,009 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,473 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,978 votes
7
— Good
77%
Sully
20,673 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
21,032 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
21,289 votes
7
— Good
76%
Nobody
20,086 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,485 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,348 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
19,169 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,398 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,143 votes
7
— Good
1
2
3
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch