trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anders Bernhard
VIP
2
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
272
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,977 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,228 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,594 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,768 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,202 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,583 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,116 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,370 votes
7
— Good
79%
Dune
36,525 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,050 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,009 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,315 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,686 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,151 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,414 votes
7
— Good
74%
It
29,129 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,393 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,482 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,538 votes
6
— Fair
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,467 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,103 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,247 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,533 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,574 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,594 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,011 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,500 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,785 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,061 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,450 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,930 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,347 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,916 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,875 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,511 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,288 votes
6
— Fair
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,998 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,456 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,062 votes
7
— Good
65%
Eternals
19,139 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,206 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,223 votes
8
— Great
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,054 votes
6
— Fair
63%
Dark Phoenix
17,071 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,070 votes
6
— Fair
69%
It Chapter Two
15,480 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,388 votes
6
— Fair
70%
Zombieland: Double Tap
14,252 votes
6
— Fair
73%
A Quiet Place Part II
13,805 votes
6
— Fair
76%
The Irishman
13,508 votes
9
— Superb
69%
The Tomorrow War
13,454 votes
6
— Fair
67%
The Witch
13,333 votes
7
— Good
68%
The Shallows
12,986 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,716 votes
7
— Good
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,827 votes
7
— Good
73%
The Beekeeper
12,102 votes
7
— Good
65%
Gemini Man
12,204 votes
6
— Fair
70%
Escape Plan
11,058 votes
5
— Meh
67%
It Follows
11,044 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup