trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
amirul faiz
28
followers
Cheras
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
28,302 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,583 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,478 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,874 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,630 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,868 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,806 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,284 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,978 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,049 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,275 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,437 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,524 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,268 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Times
3,772 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,098 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,432 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,840 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Help
10,378 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,311 votes
10
— Totally Ninja!
81%
For a Few Dollars More
4,738 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,152 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,017 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bicycle Thieves
2,046 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ran
1,833 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,796 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The 400 Blows
1,793 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,382 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,922 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Third Man
2,362 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,580 votes
10
— Totally Ninja!
77%
My Left Foot: The Story of Christy Brown
1,057 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Killing
1,467 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Notorious
1,615 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup