trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
amirul faiz
28
followers
Cheras
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
540
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
83%
Guardians of the Galaxy
96,228 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,079 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,275 votes
8
— Great
80%
Logan
60,540 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,817 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,116 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,409 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,764 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,523 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,543 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,983 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,018 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,947 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,420 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,945 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,531 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,920 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,318 votes
8
— Great
82%
Up
38,735 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,507 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,665 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,278 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,843 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,998 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,600 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,925 votes
8
— Great
79%
Dune
36,071 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,814 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,797 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,255 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,137 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,011 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,471 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,793 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,493 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,582 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,502 votes
8
— Great
84%
Coco
31,483 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,846 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,405 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,534 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,167 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,582 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,130 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,506 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,715 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,699 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,359 votes
8
— Great
84%
Alien
27,140 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,605 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,160 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,964 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,358 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,063 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,164 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,443 votes
8
— Great
83%
Memento
25,748 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,223 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,077 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup