Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pakos
15
Followers
18
Following
Athens
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
276
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
70%
The Creator
11,193 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
12,023 votes
6
— Fair
76%
Rise of the Guardians
10,332 votes
5
— Meh
68%
John Carter
10,888 votes
6
— Fair
67%
Dracula Untold
10,941 votes
6
— Fair
70%
King Kong
10,713 votes
6
— Fair
75%
Starship Troopers
10,320 votes
9
— Superb
67%
Alien³
10,785 votes
5
— Meh
63%
Battleship
10,689 votes
3
— Bad
71%
RED 2
10,025 votes
8
— Great
68%
Riddick
10,163 votes
8
— Great
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,854 votes
5
— Meh
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,629 votes
7
— Good
81%
Akira
8,825 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Equilibrium
9,134 votes
7
— Good
68%
Godzilla x Kong: The New Empire
9,342 votes
4
— Poor
65%
Alien Resurrection
9,463 votes
7
— Good
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,429 votes
4
— Poor
55%
After Earth
10,246 votes
4
— Poor
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,223 votes
5
— Meh
73%
Déjà Vu
8,748 votes
6
— Fair
60%
Hellboy
9,621 votes
3
— Bad
64%
Sucker Punch
9,192 votes
3
— Bad
58%
Hulk
9,639 votes
6
— Fair
71%
The Chronicles of Riddick
8,664 votes
5
— Meh
81%
Ghost in the Shell
8,131 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Resident Evil: Extinction
8,947 votes
4
— Poor
76%
Stargate
8,327 votes
6
— Fair
68%
The Other Guys
8,759 votes
7
— Good
74%
Pitch Black
8,367 votes
8
— Great
68%
Pearl Harbor
8,562 votes
7
— Good
61%
Cowboys & Aliens
8,944 votes
3
— Bad
77%
Godzilla Minus One
7,886 votes
6
— Fair
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,636 votes
6
— Fair
62%
Clash of the Titans
8,595 votes
6
— Fair
79%
Platoon
7,375 votes
7
— Good
74%
True Lies
7,571 votes
7
— Good
69%
Pineapple Express
7,663 votes
6
— Fair
66%
Knight and Day
7,589 votes
5
— Meh
67%
Robin Hood
7,384 votes
6
— Fair
70%
Death Proof
7,108 votes
6
— Fair
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,366 votes
5
— Meh
72%
9
6,956 votes
6
— Fair
70%
Unknown
6,739 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,250 votes
8
— Great
71%
Hanna
6,615 votes
8
— Great
61%
Superman Returns
6,904 votes
5
— Meh
64%
The Tourist
6,586 votes
5
— Meh
62%
Wrath of the Titans
6,585 votes
4
— Poor
61%
Battle: Los Angeles
6,402 votes
6
— Fair
72%
Tron
5,794 votes
7
— Good
66%
Transporter 3
5,974 votes
5
— Meh
65%
Jack the Giant Slayer
6,013 votes
6
— Fair
57%
Zoolander 2
6,195 votes
4
— Poor
62%
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life
5,924 votes
6
— Fair
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,123 votes
7
— Good
59%
Godzilla
5,871 votes
6
— Fair
69%
Air Force One
5,389 votes
5
— Meh
70%
Body of Lies
5,001 votes
5
— Meh
67%
The Taking of Pelham 1 2 3
5,086 votes
5
— Meh
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch