trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paulo Costa
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
360
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,283 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,515 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,174 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,517 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,225 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,342 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,860 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,930 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,454 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,824 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,405 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,803 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,299 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,580 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,035 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,649 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,849 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,612 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,657 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,053 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,997 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,411 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,262 votes
2
— Terrible
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,137 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,978 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,471 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,009 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,120 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,412 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
40,999 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,200 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,977 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,532 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,029 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,230 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,842 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,514 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,506 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,616 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,143 votes
4
— Poor
77%
Blade Runner 2049
31,873 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,859 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,512 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,529 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,336 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,716 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,440 votes
8
— Great
74%
It
29,054 votes
7
— Good
84%
Alien
27,173 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,244 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,383 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,923 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Saving Private Ryan
26,211 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,770 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,248 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,242 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,100 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,682 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,158 votes
6
— Fair
82%
Top Gun: Maverick
24,882 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup