trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kenn Gilmartin
7
followers
Middletown, PA
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,876 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,881 votes
10
— Totally Ninja!
86%
WWE Money in the Bank 2011
25 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,587 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,035 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,227 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,579 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,121 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,914 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,450 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,339 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,303 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,237 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,587 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,987 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,303 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
851 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,438 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,521 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,334 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,849 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,480 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,067 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,303 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,025 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,467 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,044 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,658 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,679 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,322 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,459 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Band Called Death
226 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chris Rock: Kill the Messenger
254 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,932 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Chris Rock: Bigger & Blacker
308 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,158 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Chris Rock: Bring the Pain
209 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,355 votes
10
— Totally Ninja!
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,680 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Dancing Outlaw
10 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Chris Rock: Never Scared
231 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Night of the Hunter
1,614 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Let the Right One In
4,601 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Clerks
5,006 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Wrestler
5,282 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Movie
336 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Freaks
1,127 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
3,997 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Night of the Living Dead
3,057 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Goldfinger
6,065 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Dead
2,924 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
5,996 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Justice League: Doom
2,223 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Deep Red
955 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,819 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,176 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Return of the Living Dead
1,837 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Nosferatu
1,990 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,962 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,292 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup