trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Patrick Bulteel
1
follower
United Kingdom
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
258
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
78%
Doctor Strange
65,886 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,567 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,138 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,283 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,975 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,873 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,737 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,234 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,858 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,982 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,393 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,921 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,208 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,592 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,648 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,867 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,612 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,168 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,201 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,579 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,467 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,908 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,257 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,824 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,120 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,412 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,637 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,588 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,071 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,942 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,007 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,352 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,313 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Far From Home
33,258 votes
8
— Great
70%
Venom
33,811 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,776 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,448 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,565 votes
4
— Poor
75%
Finding Dory
30,405 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,842 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,006 votes
9
— Superb
66%
Justice League
31,624 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,123 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,106 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,042 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,339 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,266 votes
6
— Fair
72%
The Maze Runner
27,982 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,571 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,537 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,758 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,307 votes
9
— Superb
81%
1917
24,822 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sing
25,440 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,804 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,008 votes
5
— Meh
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup