Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Phabyano Miranda
3
Followers
3
Following
Dubai
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,550 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,978 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,294 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,633 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,412 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,053 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
53,831 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,063 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,698 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
48,082 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,930 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,275 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,330 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,910 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,719 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,680 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,319 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,294 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,906 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
29,555 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,455 votes
9
— Superb
81%
1917
25,504 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
25,003 votes
9
— Superb
72%
Aladdin
19,415 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
19,321 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,056 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,946 votes
9
— Superb
74%
The Intern
16,300 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,279 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
15,154 votes
9
— Superb
64%
RoboCop
13,546 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,507 votes
9
— Superb
75%
Storks
12,471 votes
9
— Superb
70%
Angels & Demons
11,247 votes
9
— Superb
74%
127 Hours
11,042 votes
9
— Superb
75%
Chef
8,882 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,725 votes
9
— Superb
73%
The Post
8,393 votes
9
— Superb
68%
Hitch
8,145 votes
9
— Superb
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,792 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,783 votes
9
— Superb
78%
Almost Famous
5,783 votes
9
— Superb
76%
The Two Popes
4,648 votes
9
— Superb
72%
It's Kind of a Funny Story
3,921 votes
9
— Superb
75%
The Way Way Back
3,917 votes
9
— Superb
77%
The Best Offer
2,966 votes
9
— Superb
81%
The Hate U Give
2,893 votes
9
— Superb
68%
The Other Boleyn Girl
2,266 votes
9
— Superb
80%
Presto
1,694 votes
9
— Superb
66%
The Art of Getting By
1,643 votes
9
— Superb
63%
How to Lose Friends & Alienate People
1,410 votes
9
— Superb
67%
Ashby
824 votes
9
— Superb
79%
The Edge of Democracy
704 votes
9
— Superb
76%
Mr. Holland's Opus
645 votes
9
— Superb
78%
Janis: Little Girl Blue
282 votes
9
— Superb
71%
Renato Albani: O Plano Era Bom
11 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch