trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pedro Brito
14
followers
Rondon do Pará - PA - Brazil
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
725
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
100%
October 7
1 vote
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,351 votes
10
— Totally Ninja!
89%
A Dog's Will
1,069 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,268 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,551 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,437 votes
9
— Superb
88%
Em Nome de Deus
10 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,241 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,605 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,759 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,227 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,779 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,250 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,823 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,350 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,974 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,435 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,920 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,948 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,047 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,032 votes
9
— Superb
85%
For Sama
510 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,127 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,494 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,771 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,451 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,655 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,137 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,848 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,262 votes
9
— Superb
84%
Central Station
855 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,570 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,515 votes
8
— Great
84%
Coco
31,471 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Paris Is Burning
712 votes
8
— Great
84%
Hamilton
4,443 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
16,206 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,203 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,561 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,446 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,200 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,725 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,269 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Way He Looks
1,609 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,418 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,448 votes
9
— Superb
82%
Up
38,711 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,570 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,090 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,982 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,452 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,341 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,997 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,815 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,159 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,957 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,820 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,138 votes
8
— Great
81%
The Help
10,375 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,021 votes
9
— Superb
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup