Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Per Tore Hanstvedt
VIP
7
3
Followers
1
Following
Bergen, Hordaland
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,235 votes
7
— Good
86%
Inception
73,623 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,073 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,138 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,900 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,727 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,422 votes
7
— Good
80%
Office Space
10,170 votes
7
— Good
80%
In Search of Darkness
307 votes
7
— Good
79%
The Boy and the Beast
2,042 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,091 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,941 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,283 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,990 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,285 votes
7
— Good
78%
Moon
13,144 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,344 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,689 votes
7
— Good
76%
End of Watch
6,804 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,362 votes
7
— Good
76%
Drunken Master
1,640 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,637 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,264 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,879 votes
7
— Good
75%
The Fly
6,091 votes
7
— Good
75%
We Were Soldiers
3,379 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,345 votes
7
— Good
75%
Forbidden Planet
1,590 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,996 votes
7
— Good
74%
Poltergeist
5,427 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,506 votes
7
— Good
73%
Invasion of the Body Snatchers
1,833 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,977 votes
7
— Good
73%
Free Guy
24,234 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,857 votes
7
— Good
72%
12 Strong
7,323 votes
7
— Good
72%
Frequently Asked Questions About Time Travel
1,547 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,975 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
16,047 votes
7
— Good
72%
Escape from New York
5,026 votes
7
— Good
71%
In Time
17,809 votes
7
— Good
71%
American Hustle
13,131 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,325 votes
7
— Good
70%
The Thing from Another World
759 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,917 votes
7
— Good
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,641 votes
7
— Good
69%
Pee-wee's Big Adventure
1,287 votes
7
— Good
69%
Mad Max
8,468 votes
7
— Good
68%
Evil Dead
7,354 votes
7
— Good
67%
Feeding Frenzy
24 votes
7
— Good
67%
Kung Pow: Enter the Fist
1,407 votes
7
— Good
67%
Oculus
5,153 votes
7
— Good
66%
Night Watch
1,230 votes
7
— Good
66%
The Devil's Candy
1,189 votes
7
— Good
65%
Ernest Scared Stupid
506 votes
7
— Good
65%
The Cottage
278 votes
7
— Good
64%
It! The Terror from Beyond Space
159 votes
7
— Good
63%
The Green Knight
6,048 votes
7
— Good
63%
Battleship
10,656 votes
7
— Good
63%
Return of the Living Dead III
555 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch