trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Phil_S
VIP
12
0
followers
Omicron Persei 8
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
399
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
85%
Interstellar
71,517 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,427 votes
5
— Meh
75%
Wonder Woman
56,229 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,482 votes
7
— Good
75%
Frozen
47,921 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,354 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
42,883 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,189 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,732 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,181 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,094 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
32,942 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,342 votes
2
— Terrible
73%
The Secret Life of Pets
32,127 votes
5
— Meh
84%
Coco
31,302 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,445 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,413 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,345 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,236 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
29,971 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,753 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,559 votes
6
— Fair
74%
Beauty and the Beast
28,409 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,240 votes
8
— Great
73%
Cars
26,471 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,412 votes
7
— Good
78%
Tangled
25,937 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,511 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,310 votes
5
— Meh
72%
Shazam!
24,177 votes
6
— Fair
81%
Back to the Future Part II
24,026 votes
7
— Good
74%
Brave
23,912 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,032 votes
8
— Great
79%
Her
22,797 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,315 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,257 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,015 votes
4
— Poor
79%
Ghostbusters
20,199 votes
8
— Great
68%
Inferno
19,705 votes
6
— Fair
78%
Back to the Future Part III
19,572 votes
7
— Good
83%
Green Book
18,938 votes
6
— Fair
72%
Aladdin
18,914 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
18,773 votes
4
— Poor
77%
A Star Is Born
18,665 votes
6
— Fair
81%
Ford v Ferrari
18,641 votes
6
— Fair
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,551 votes
6
— Fair
70%
Jumanji: The Next Level
18,224 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,718 votes
6
— Fair
80%
Soul
17,470 votes
6
— Fair
71%
In Time
17,248 votes
6
— Fair
75%
Jumanji
16,958 votes
6
— Fair
69%
Ocean's Eight
16,762 votes
6
— Fair
81%
12 Years a Slave
16,650 votes
5
— Meh
71%
TRON: Legacy
16,318 votes
6
— Fair
74%
The Intern
15,838 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,553 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,276 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,176 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,069 votes
7
— Good
70%
The Da Vinci Code
15,000 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup