trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Phil
VIP
EP
9
847
followers
Dublin
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2020-01-01T00:00:00Z
2020-12-31T23:59:59Z
274
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,747 votes
8
— Great
79%
Moana
48,916 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,353 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,002 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,208 votes
6
— Fair
80%
Knives Out
32,607 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,095 votes
5
— Meh
79%
Ratatouille
30,714 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,669 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,082 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,233 votes
5
— Meh
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,580 votes
4
— Poor
81%
1917
24,759 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,784 votes
6
— Fair
81%
The Shining
23,891 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,073 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,949 votes
6
— Fair
81%
The Sixth Sense
21,221 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,118 votes
7
— Good
68%
Ted
22,339 votes
6
— Fair
79%
No Country for Old Men
19,435 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,408 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,814 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,466 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,356 votes
5
— Meh
75%
Jumanji
17,102 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,212 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,345 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,870 votes
6
— Fair
68%
X-Men: The Last Stand
17,403 votes
5
— Meh
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,236 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,426 votes
9
— Superb
72%
The Mask
15,447 votes
6
— Fair
73%
Frozen II
15,022 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,556 votes
8
— Great
68%
Terminator: Dark Fate
14,680 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,204 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,578 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sonic the Hedgehog
14,050 votes
4
— Poor
70%
Bad Boys for Life
13,995 votes
5
— Meh
72%
Armageddon
13,078 votes
7
— Good
73%
Real Steel
12,878 votes
6
— Fair
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,131 votes
5
— Meh
70%
Contagion
12,697 votes
6
— Fair
83%
Psycho
11,489 votes
9
— Superb
76%
Onward
11,817 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,203 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,509 votes
8
— Great
71%
The Old Guard
10,632 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,300 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,822 votes
9
— Superb
69%
The Platform
10,515 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,224 votes
7
— Good
71%
Paul
10,201 votes
6
— Fair
66%
Bloodshot
10,616 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
9,709 votes
10
— Totally Ninja!
76%
RoboCop
9,636 votes
8
— Great
76%
Interview with the Vampire
9,515 votes
8
— Great
68%
Riddick
9,985 votes
5
— Meh
69%
Greenland
9,646 votes
3
— Bad
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2020-01-01T00:00:00Z2020-12-31T23:59:59Z