trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
PiGallagher
1
follower
Lisboa
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
97
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,510 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,068 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,145 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,526 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,984 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,111 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,928 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,125 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,112 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,773 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,942 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,530 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,127 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,404 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,152 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,013 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,813 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,695 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,416 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,301 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,286 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,640 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,399 votes
9
— Superb
81%
1917
24,831 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,789 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,944 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,170 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,500 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,485 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,000 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,968 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,458 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,882 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,853 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,793 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,606 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,507 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,290 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
16,963 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,776 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
16,029 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,969 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
15,791 votes
9
— Superb
70%
Us
15,411 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,369 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,250 votes
9
— Superb
73%
Frozen II
15,048 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,922 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,332 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,019 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,508 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,584 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,285 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,868 votes
9
— Superb
67%
mother!
10,999 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,529 votes
9
— Superb
70%
Insidious
10,390 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,664 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup