Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pipazoul
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
250
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,188 votes
8
— Great
85%
Interstellar
74,978 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,146 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,554 votes
7
— Good
84%
Paris Is Burning
744 votes
8
— Great
84%
Coco
32,360 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,906 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
112,152 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,426 votes
7
— Good
81%
The Hunt
6,527 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,174 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,377 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,862 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,225 votes
7
— Good
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,296 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,256 votes
9
— Superb
80%
Koyaanisqatsi
934 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,868 votes
6
— Fair
80%
Citizenfour
3,841 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,909 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,472 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,334 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,997 votes
8
— Great
80%
Persepolis
2,005 votes
7
— Good
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,661 votes
9
— Superb
80%
Mommy
2,043 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,348 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,395 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,669 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,862 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,239 votes
7
— Good
79%
Her
23,697 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,410 votes
8
— Great
79%
Bo Burnham: What.
881 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Pride
2,330 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,491 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avicii: True Stories
498 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,872 votes
8
— Great
78%
Moon
13,134 votes
8
— Great
78%
Misery
6,170 votes
6
— Fair
78%
The Theory of Everything
15,128 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,975 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,069 votes
6
— Fair
77%
Star Trek Into Darkness
23,606 votes
7
— Good
77%
Money Money Money
74 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,484 votes
6
— Fair
77%
All About My Mother
1,616 votes
7
— Good
77%
Mr. Nobody
7,326 votes
5
— Meh
77%
Indie Game: The Movie
1,725 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,971 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,793 votes
7
— Good
77%
Joint Security Area
916 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,893 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,675 votes
9
— Superb
77%
The Rocky Horror Picture Show
5,075 votes
8
— Great
77%
Gaga: Five Foot Two
949 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,317 votes
8
— Great
77%
Moulin Rouge!
6,821 votes
8
— Great
76%
Lord of War
9,951 votes
7
— Good
76%
Food, Inc.
1,433 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch