Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
maurizio pirola
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
363
movies
Romance
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
64%
Don Jon
7,819 votes
6
— Fair
73%
The Space Between Us
7,027 votes
6
— Fair
77%
Moulin Rouge!
6,822 votes
9
— Superb
71%
Vanilla Sky
6,995 votes
6
— Fair
71%
The Mountain Between Us
6,828 votes
6
— Fair
81%
Before Sunrise
6,246 votes
6
— Fair
75%
Begin Again
6,372 votes
8
— Great
75%
Bram Stoker's Dracula
6,376 votes
7
— Good
77%
Enemy at the Gates
6,265 votes
6
— Fair
69%
Bridget Jones's Diary
6,605 votes
6
— Fair
62%
Fifty Shades Freed
6,750 votes
6
— Fair
64%
The Tourist
6,569 votes
6
— Fair
67%
The Other Woman
6,234 votes
7
— Good
73%
Point Break
5,802 votes
7
— Good
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,750 votes
7
— Good
73%
Brooklyn
5,687 votes
7
— Good
70%
Love & Other Drugs
5,663 votes
6
— Fair
77%
The Wrestler
5,389 votes
6
— Fair
80%
Before Sunset
5,147 votes
6
— Fair
78%
Walk the Line
5,196 votes
8
— Great
75%
Love, Rosie
5,252 votes
7
— Good
71%
Cruel Intentions
5,269 votes
5
— Meh
75%
Where the Crawdads Sing
5,047 votes
8
— Great
77%
Atonement
4,900 votes
7
— Good
68%
The Beach
5,131 votes
7
— Good
79%
Sing Street
4,583 votes
7
— Good
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,064 votes
7
— Good
72%
Phantom Thread
4,714 votes
7
— Good
71%
The Fountain
4,638 votes
5
— Meh
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,372 votes
7
— Good
69%
Licorice Pizza
4,507 votes
6
— Fair
77%
Before Midnight
4,245 votes
6
— Fair
71%
My Big Fat Greek Wedding 2
4,374 votes
5
— Meh
76%
The Artist
4,161 votes
9
— Superb
80%
Some Like It Hot
3,967 votes
7
— Good
84%
Cinema Paradiso
3,874 votes
7
— Good
77%
Annie Hall
4,038 votes
6
— Fair
72%
P.S. I Love You
4,151 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,862 votes
8
— Great
67%
Ticket to Paradise
4,258 votes
5
— Meh
76%
The Graduate
3,934 votes
7
— Good
74%
One Day
3,975 votes
7
— Good
71%
Adrift
4,014 votes
7
— Good
68%
Challengers
4,105 votes
6
— Fair
73%
Match Point
3,746 votes
6
— Fair
66%
He's Just Not That Into You
3,940 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,565 votes
6
— Fair
69%
My Big Fat Greek Wedding
3,793 votes
7
— Good
66%
2:22
3,853 votes
6
— Fair
65%
Bedtime Stories
3,779 votes
6
— Fair
66%
The Discovery
3,751 votes
5
— Meh
72%
Chocolat
3,436 votes
7
— Good
74%
The Reader
3,367 votes
7
— Good
74%
5 Centimeters per Second
3,285 votes
7
— Good
70%
Four Weddings and a Funeral
3,370 votes
6
— Fair
66%
Bridget Jones: The Edge of Reason
3,397 votes
6
— Fair
72%
Burlesque
3,223 votes
7
— Good
71%
Never Let Me Go
3,208 votes
8
— Great
81%
In the Mood for Love
3,005 votes
6
— Fair
61%
Alexander
3,433 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch