trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Plextor
12
followers
Russia
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
542
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
87%
The Matrix
61,334 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,311 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,865 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,972 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,167 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,837 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,513 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,712 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,925 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,776 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,169 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,153 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,238 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,100 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,133 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Green Book
19,085 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,276 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,612 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,531 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,767 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,718 votes
5
— Meh
81%
Warrior
8,672 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,712 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Martian
51,561 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,028 votes
8
— Great
81%
Scent of a Woman
4,651 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,729 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
The Grand Budapest Hotel
24,489 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,200 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,086 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Citizenfour
3,779 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,269 votes
8
— Great
80%
About Time
14,454 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,611 votes
3
— Bad
80%
Rush
13,115 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dallas Buyers Club
13,117 votes
6
— Fair
80%
The Twilight Samurai
460 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,444 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,543 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,565 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,451 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,155 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,850 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,576 votes
3
— Bad
79%
Thor: Ragnarok
48,847 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
No Country for Old Men
19,396 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,981 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,814 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,359 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,078 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,099 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,029 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,102 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,973 votes
8
— Great
79%
Kung Fu Hustle
5,258 votes
7
— Good
79%
Megan Leavey
3,372 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Captain America: Civil War
55,832 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Deadpool 2
40,408 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,132 votes
6
— Fair
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup