trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Polly Waffle
VIP
8
4
followers
Australia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
489
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,907 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,886 votes
8
— Great
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,031 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,330 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,917 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,891 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,303 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,032 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,439 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,211 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,531 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,845 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,517 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,684 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,933 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,653 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,530 votes
8
— Great
84%
Bo Burnham: Inside
2,584 votes
7
— Good
84%
Alien
27,178 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,244 votes
9
— Superb
83%
High and Low
876 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,389 votes
9
— Superb
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,687 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,187 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,590 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,464 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,285 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,790 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,372 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,967 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,469 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,510 votes
8
— Great
82%
The Great Dictator
3,615 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,064 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,132 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,726 votes
9
— Superb
82%
Come and See
1,849 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Pink Floyd: The Wall
2,229 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,044 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,949 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,702 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,617 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,320 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,344 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,318 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,769 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,725 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,016 votes
9
— Superb
81%
1917
24,718 votes
7
— Good
81%
Akira
8,512 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,638 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,450 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,741 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,897 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,019 votes
8
— Great
81%
The Great Escape
3,980 votes
8
— Great
81%
The Thing: Terror Takes Shape
68 votes
8
— Great
80%
Koyaanisqatsi
897 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup