Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
poncey
VIP
8
71
Followers
55
Following
Atlanta, GA
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Martian
53,101 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,859 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,088 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,907 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,080 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,447 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,127 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,125 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,386 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
31,005 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,312 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,114 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,583 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,022 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,337 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,884 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
20,341 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
21,056 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,373 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
20,110 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,201 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
19,052 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,101 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,634 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,084 votes
8
— Great
80%
The Goonies
13,041 votes
8
— Great
71%
Live Free or Die Hard
11,743 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,382 votes
8
— Great
76%
Patriots Day
10,619 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
10,123 votes
8
— Great
68%
Civil War
10,129 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,985 votes
8
— Great
61%
Army of the Dead
9,912 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,756 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,262 votes
8
— Great
73%
Coming to America
8,122 votes
8
— Great
72%
Demolition Man
8,156 votes
8
— Great
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,620 votes
8
— Great
72%
Sunshine
7,573 votes
8
— Great
75%
The Lincoln Lawyer
6,272 votes
8
— Great
72%
The Descent
6,203 votes
8
— Great
72%
Clueless
6,125 votes
8
— Great
70%
Boss Level
6,028 votes
8
— Great
71%
You've Got Mail
5,247 votes
8
— Great
65%
Crank: High Voltage
5,467 votes
8
— Great
79%
A Christmas Story
4,937 votes
8
— Great
67%
The Night Before
5,242 votes
8
— Great
65%
Next
4,856 votes
8
— Great
75%
Clue
4,105 votes
8
— Great
77%
Friends: The Reunion
4,050 votes
8
— Great
67%
Nymphomaniac: Vol. I
4,203 votes
8
— Great
74%
Eighth Grade
3,637 votes
8
— Great
71%
Leave No Trace
3,503 votes
8
— Great
69%
Smokin' Aces
3,335 votes
8
— Great
63%
The Beguiled
3,193 votes
8
— Great
71%
Romancing the Stone
2,805 votes
8
— Great
66%
Killer Joe
2,294 votes
8
— Great
73%
Jerry & Marge Go Large
2,177 votes
8
— Great
67%
Death to 2020
2,278 votes
8
— Great
78%
Dave Chappelle: Sticks & Stones
1,857 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch