trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paweł Pastuszka
0
followers
Mikołow, Katowice, Poland
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
113
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,393 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,935 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,467 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,059 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,690 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,271 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,586 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,136 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,217 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,578 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,239 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,629 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,611 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,614 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,359 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,074 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,223 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,227 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,685 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,689 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,135 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
6,966 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,066 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,382 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,447 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,170 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,391 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,271 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,445 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,088 votes
8
— Great
78%
Pigs
159 votes
8
— Great
78%
Philadelphia
4,798 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,986 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,254 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,724 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,444 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,213 votes
8
— Great
77%
Primal Fear
4,767 votes
8
— Great
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,353 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,222 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,145 votes
8
— Great
76%
George Carlin: Life Is Worth Losing
301 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,441 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,090 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,201 votes
8
— Great
75%
K-PAX
4,581 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,251 votes
8
— Great
75%
Die Hard 2
12,856 votes
8
— Great
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,277 votes
8
— Great
74%
Destined for Blues
97 votes
8
— Great
74%
Speed
10,184 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,218 votes
8
— Great
74%
The Judge
6,773 votes
8
— Great
73%
GoldenEye
7,518 votes
8
— Great
73%
Red Dragon
6,798 votes
8
— Great
72%
Flight
9,883 votes
8
— Great
72%
Grindhouse
2,483 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup