trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Qoushik Hassan
3
followers
Dhaka, Bangladesh
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Inside Out
43,512 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,874 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,897 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,836 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,585 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,726 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,221 votes
7
— Good
76%
300
25,096 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,394 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,223 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,493 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,726 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,880 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,044 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,846 votes
7
— Good
66%
2 Fast 2 Furious
14,091 votes
7
— Good
65%
Black Adam
14,081 votes
7
— Good
75%
Die Hard 2
12,859 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,200 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,044 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,576 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,478 votes
7
— Good
66%
Transcendence
11,789 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,574 votes
7
— Good
70%
Escape Plan
11,047 votes
7
— Good
73%
The Italian Job
10,405 votes
7
— Good
79%
Apollo 13
9,826 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,259 votes
7
— Good
55%
After Earth
10,113 votes
7
— Good
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,506 votes
7
— Good
71%
Safe House
7,279 votes
7
— Good
64%
Hercules
7,319 votes
7
— Good
70%
Minions: The Rise of Gru
6,760 votes
7
— Good
70%
The Guardians of the Galaxy Holiday Special
6,297 votes
7
— Good
60%
Alvin and the Chipmunks
6,012 votes
7
— Good
66%
The Change-Up
5,295 votes
7
— Good
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,370 votes
7
— Good
72%
Star Trek: Generations
4,107 votes
7
— Good
69%
Star Trek: Nemesis
3,958 votes
7
— Good
57%
xXx: State of the Union
2,989 votes
7
— Good
66%
What's Your Number?
2,740 votes
7
— Good
82%
Like Stars on Earth
1,878 votes
7
— Good
67%
Escape from Planet Earth
2,001 votes
7
— Good
64%
The Big Year
1,601 votes
7
— Good
74%
Battlestar Galactica: The Plan
1,438 votes
7
— Good
65%
Zambezia
480 votes
7
— Good
62%
Kabhi Alvida Naa Kehna
304 votes
7
— Good
70%
Marvel Studios Assembled: The Making of Eternals
148 votes
7
— Good
71%
Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness
139 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup