trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cosme Fulanito
2
followers
Mexico City
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Godfather: Part II
17,901 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,395 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,543 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,260 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,688 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,829 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Requiem for the American Dream
488 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,303 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,107 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Once Upon a Time in America
5,223 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Yojimbo
1,812 votes
10
— Totally Ninja!
81%
For a Few Dollars More
4,743 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Koyaanisqatsi
898 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Unforgiven
6,953 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,016 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,813 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,638 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,713 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,632 votes
10
— Totally Ninja!
80%
L.A. Confidential
8,180 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,413 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,074 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Wild Tales
5,105 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,125 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dog Day Afternoon
3,753 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,175 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Act of Killing
1,188 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Deer Hunter
4,539 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,758 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Hero
3,342 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
8,822 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Warriors
2,964 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Road to Perdition
5,011 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Synecdoche, New York
2,166 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Adaptation.
3,483 votes
10
— Totally Ninja!
75%
We Need to Talk About Kevin
4,366 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Glengarry Glen Ross
2,074 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Justice League: War
3,043 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Banshees of Inisherin
6,969 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Louis C.K.: Live at The Comedy Store
642 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ghost Dog: The Way of the Samurai
1,834 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A History of Violence
4,793 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Last Temptation of Christ
1,078 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,671 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Uncut Gems
10,590 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Dredd
13,071 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Death of Stalin
5,016 votes
10
— Totally Ninja!
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,486 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Seven Psychopaths
7,245 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
2,064 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Sunset Limited
773 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,407 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Lo and Behold: Reveries of the Connected World
722 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Revolutionary Road
2,978 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Saltburn
5,984 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bronson
3,173 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Master
3,933 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Frank
2,470 votes
10
— Totally Ninja!
69%
First Reformed
2,357 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mr. Holmes
3,551 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup