trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Raluca 303
32
followers
Romania
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
408
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
86%
Spirited Away
23,829 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,517 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,174 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,290 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,573 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,472 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Miracle in Cell No. 7
706 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,370 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,464 votes
7
— Good
82%
National Geographic: Journey to the Edge of the Universe
197 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,765 votes
9
— Superb
82%
Happy Birthday
4 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,733 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,614 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,319 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,225 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,979 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,342 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,029 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,804 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,133 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Werewolf Boy
408 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,930 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,836 votes
9
— Superb
80%
Always
331 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,272 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,394 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,452 votes
8
— Great
79%
For the Birds
2,692 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,642 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ponyo
6,683 votes
9
— Superb
79%
Millennium Actress
1,137 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,643 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,193 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Street Cat Named Bob
2,954 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,977 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cardcaptor Sakura: The Sealed Card
170 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,835 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Man from Nowhere
2,410 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,037 votes
7
— Good
78%
The Secret World of Arrietty
4,480 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,860 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,778 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,496 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,659 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,695 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,173 votes
7
— Good
77%
Interstate 60
836 votes
7
— Good
77%
Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole
114 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,487 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,415 votes
6
— Fair
77%
The Wild Swans
8 votes
9
— Superb
77%
Broken Blade: The Split Path
65 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,935 votes
8
— Great
77%
Anastasia
5,339 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler
173 votes
7
— Good
77%
Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler
173 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,039 votes
8
— Great
76%
Broken Blade: The Earth of Calamity
55 votes
6
— Fair
76%
Sherlock Holmes
24,093 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup