trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
RandomTunes
VIP
0
followers
Burlington, IA
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,702 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,123 votes
8
— Great
81%
Joker
47,016 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,690 votes
8
— Great
79%
Dune
36,670 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,036 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,387 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,607 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,298 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,023 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,941 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,689 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,644 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,557 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,200 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,525 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,769 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,268 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,711 votes
8
— Great
85%
City of God
11,121 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,740 votes
8
— Great
75%
Gangs of New York
9,371 votes
8
— Great
70%
Idiocracy
9,573 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,670 votes
8
— Great
73%
Kingdom of Heaven
6,699 votes
8
— Great
63%
Paranormal Activity
6,905 votes
8
— Great
75%
A League of Their Own
2,739 votes
8
— Great
73%
The Hudsucker Proxy
1,442 votes
8
— Great
65%
Orion and the Dark
1,130 votes
8
— Great
61%
How to Have Sex
760 votes
8
— Great
71%
Mean Creek
430 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup