Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
RedBarDragon
VIP
2
1
Follower
2
Following
Omicron Persei 8
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
75%
Frozen
48,995 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,317 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,888 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,469 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
37,366 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
34,517 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
31,327 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
29,587 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
27,103 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,522 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,720 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
12,257 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,458 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,492 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,326 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dogma
6,879 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Downfall
6,296 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Boogie Nights
4,966 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Iron Sky
4,451 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Meaning of Life
3,664 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Amores Perros
3,015 votes
10
— Totally Ninja!
79%
For the Birds
2,727 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Geri's Game
1,816 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Knick Knack
1,038 votes
10
— Totally Ninja!
77%
No Man's Land
568 votes
10
— Totally Ninja!
74%
No Time for Nuts
432 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Gone Nutty
334 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Pretty Village, Pretty Flame
111 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Duchacek Will Fix It
26 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch