Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Rekent
0
Followers
0
Following
Madrid, Madrid
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,545 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,393 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,900 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,274 votes
8
— Great
80%
Logan
62,287 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,949 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,411 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,057 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,445 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,796 votes
8
— Great
79%
Moana
49,896 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,449 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,021 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,020 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,082 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,311 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,232 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,749 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,943 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,714 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
41,223 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,342 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,530 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,506 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,866 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,436 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,340 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,083 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,624 votes
8
— Great
74%
Brave
24,510 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,456 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,474 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,056 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,674 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,400 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,962 votes
8
— Great
68%
Ted
22,809 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
20,077 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,496 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,316 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,374 votes
8
— Great
80%
Soul
18,230 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,926 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,574 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
17,012 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,184 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,483 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
16,266 votes
8
— Great
72%
Frozen II
15,353 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,993 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,943 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,882 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,544 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,335 votes
8
— Great
76%
The Jungle Book
10,528 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,574 votes
8
— Great
65%
The Dictator
11,229 votes
8
— Great
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,295 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
9,038 votes
8
— Great
72%
Love and Monsters
9,490 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch