trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Riccardo Gambino
0
followers
Acireale
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
530
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,497 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,682 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,634 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,563 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,945 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,731 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,915 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,392 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,931 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,883 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,394 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,917 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,421 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,627 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,686 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,315 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,307 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,571 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,780 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,721 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,350 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Cinema Paradiso
3,766 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,531 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,794 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,637 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,714 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,523 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,567 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,276 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,226 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,217 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
16,879 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,305 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,286 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,421 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,621 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,487 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,159 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,127 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,229 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,456 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,839 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,996 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,517 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,489 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,566 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,988 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,426 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
9
— Superb
82%
Perfect Blue
4,077 votes
8
— Great
82%
Wolf Children
2,782 votes
9
— Superb
82%
Up
38,828 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,166 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,113 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,082 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup