Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ricardo Costa
VIP
5
0
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,071 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,840 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,329 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,816 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,925 votes
8
— Great
79%
Dune
38,206 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,609 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,271 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,925 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,889 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,744 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,700 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,268 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,976 votes
8
— Great
77%
Fury
19,239 votes
8
— Great
69%
Bird Box
19,091 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,041 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,457 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,140 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,666 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,589 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
16,018 votes
8
— Great
76%
Argo
15,386 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,923 votes
8
— Great
71%
The Book of Eli
12,688 votes
8
— Great
67%
The Purge: Election Year
12,069 votes
8
— Great
69%
The Platform
10,867 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,476 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,276 votes
8
— Great
67%
The Purge: Anarchy
10,216 votes
8
— Great
75%
Poor Things
9,746 votes
8
— Great
76%
The Machinist
9,071 votes
8
— Great
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
8,562 votes
8
— Great
76%
The Impossible
8,134 votes
8
— Great
76%
The Whale
8,038 votes
8
— Great
65%
X
7,650 votes
8
— Great
65%
Code 8
7,591 votes
8
— Great
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,554 votes
8
— Great
67%
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
7,514 votes
8
— Great
60%
Pet Sematary
7,124 votes
8
— Great
70%
Widows
6,295 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,880 votes
8
— Great
75%
The Social Dilemma
4,652 votes
8
— Great
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,498 votes
8
— Great
62%
Ma
4,463 votes
8
— Great
73%
The Unforgivable
4,215 votes
8
— Great
68%
The Guest
4,214 votes
8
— Great
75%
Papillon
4,134 votes
8
— Great
75%
Palmer
3,061 votes
8
— Great
74%
Jacob's Ladder
2,978 votes
8
— Great
66%
Cargo
2,969 votes
8
— Great
64%
Unfriended: Dark Web
2,792 votes
8
— Great
69%
Never Back Down
2,735 votes
8
— Great
58%
The Strangers: Prey at Night
2,504 votes
8
— Great
75%
Fruitvale Station
2,439 votes
8
— Great
75%
Synecdoche, New York
2,238 votes
8
— Great
68%
Cherry
2,202 votes
8
— Great
67%
Traffik
1,818 votes
8
— Great
71%
American Murder: The Family Next Door
1,757 votes
8
— Great
70%
Amanda Knox
1,494 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch