trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rodrigo Sanguanini
VIP
6
4
followers
Brazil
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
277
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,521 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,373 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,635 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,317 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,628 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,795 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,309 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,646 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,955 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,816 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,532 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,452 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,882 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,636 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,126 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,742 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,036 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,813 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,166 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,449 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,033 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,782 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,011 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,702 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,578 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,484 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,290 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,194 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,748 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,349 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,045 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,350 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,840 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,466 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,335 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,079 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,793 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,251 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,915 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,838 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,676 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,666 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,602 votes
9
— Superb
74%
Split
32,505 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup