trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rohan Ahmed
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,267 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,279 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,924 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,002 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,857 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,363 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,139 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,015 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,779 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,090 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,584 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,466 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,017 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,512 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,272 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,332 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,679 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,780 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,068 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,296 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,289 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,176 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,531 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,463 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,220 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,202 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,683 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,736 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,701 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,733 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,313 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,178 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,114 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,105 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Central Intelligence
22,941 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Spider-Man 3
20,696 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,646 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Star Is Born
18,784 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,557 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,021 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
15,930 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,855 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,063 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Pixels
14,757 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,671 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,515 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,484 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,387 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomorrowland
14,282 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,796 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Kick-Ass 2
12,837 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,858 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ice Age: The Meltdown
11,670 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
11,548 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Rio
11,433 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Taken 2
11,129 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dictator
10,932 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Non-Stop
10,483 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Battleship
10,443 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ice Age: Continental Drift
9,903 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup