trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rohan Ahmed
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,819 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,826 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,909 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,657 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,755 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,465 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,210 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,503 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,058 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,834 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,544 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,679 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,547 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,629 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,088 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,590 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,523 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,193 votes
9
— Superb
69%
Spectre
23,209 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,344 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,176 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,275 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,490 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,455 votes
9
— Superb
67%
Terminator Genisys
18,279 votes
9
— Superb
70%
Glass
17,909 votes
9
— Superb
63%
Transformers: Age of Extinction
16,596 votes
9
— Superb
72%
The Lion King
16,151 votes
9
— Superb
68%
Rampage
15,525 votes
9
— Superb
66%
Cars 2
15,305 votes
9
— Superb
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,045 votes
9
— Superb
73%
Frozen II
15,028 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,925 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,746 votes
9
— Superb
70%
The Angry Birds Movie
14,142 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,140 votes
9
— Superb
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,236 votes
9
— Superb
65%
Taken 3
10,036 votes
9
— Superb
70%
The Spectacular Now
4,250 votes
9
— Superb
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,099 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup