trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roni Laukkarinen
VIP
8
16
followers
Finland
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
348
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,506 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,499 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,016 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,827 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,480 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,674 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,063 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,276 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,139 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,520 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,557 votes
7
— Good
84%
Alien
27,204 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,220 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,488 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,338 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,871 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,175 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,392 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,970 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,694 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,642 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,307 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,001 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,385 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,154 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
17,982 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,543 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,249 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,414 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,934 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,439 votes
7
— Good
76%
Argo
15,162 votes
7
— Good
75%
Saw
14,232 votes
7
— Good
56%
Green Lantern
13,528 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,387 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,209 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,812 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,811 votes
7
— Good
71%
American Pie
12,773 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,720 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,499 votes
7
— Good
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,482 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
11,935 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,063 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,027 votes
7
— Good
72%
The Proposal
10,785 votes
7
— Good
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,615 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,454 votes
7
— Good
70%
Insidious
10,370 votes
7
— Good
76%
The Devil's Advocate
10,302 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,073 votes
7
— Good
78%
Training Day
9,998 votes
7
— Good
75%
Starship Troopers
9,964 votes
7
— Good
72%
Flight
9,880 votes
7
— Good
65%
Jumper
9,842 votes
7
— Good
69%
Final Destination
9,466 votes
7
— Good
78%
Man on Fire
9,085 votes
7
— Good
64%
Sucker Punch
9,025 votes
7
— Good
68%
The A-Team
8,681 votes
7
— Good
64%
The Karate Kid
8,278 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup