trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rolzi R
1
follower
Rolzy
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Fight Club
49,546 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,611 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,134 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,294 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,467 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,905 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,742 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Prisoners
19,723 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,125 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,678 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,587 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,780 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,091 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,051 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,545 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,508 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,471 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,232 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Dredd
13,105 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Armageddon
13,104 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Troy
12,686 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Into the Wild
12,666 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,343 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,578 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,102 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,066 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Bad Boys II
10,015 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Apollo 13
9,843 votes
10
— Totally Ninja!
76%
True Grit
8,798 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
10
— Totally Ninja!
76%
50/50
7,674 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Seven Psychopaths
7,264 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Platoon
7,186 votes
10
— Totally Ninja!
76%
End of Watch
6,669 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Man from Earth
5,695 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Kung Fury
3,571 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,480 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ruby Sparks
2,725 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indie Game: The Movie
1,712 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Calvary
1,696 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Sessions
1,012 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paris Je T'aime
884 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Violet Evergarden: The Movie
696 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup