trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ronaldo Chagas
0
followers
Santa Maria, Rio Grande do Sul
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,212 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,312 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,744 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,586 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,219 votes
8
— Great
70%
Us
15,383 votes
8
— Great
70%
Bad Boys for Life
13,988 votes
8
— Great
70%
The Adam Project
11,764 votes
8
— Great
71%
Tag
10,362 votes
8
— Great
74%
The Foreigner
9,958 votes
8
— Great
72%
Turning Red
9,987 votes
8
— Great
78%
Marriage Story
9,177 votes
8
— Great
74%
Ferdinand
7,771 votes
8
— Great
65%
Scream
7,519 votes
8
— Great
73%
The Disaster Artist
7,029 votes
8
— Great
74%
Okja
6,477 votes
8
— Great
60%
It Comes at Night
5,788 votes
8
— Great
66%
The Thing
4,881 votes
8
— Great
70%
Raw
4,135 votes
8
— Great
68%
Suspiria
3,549 votes
8
— Great
68%
Ghostland
2,949 votes
8
— Great
65%
Creep
2,456 votes
8
— Great
68%
Early Man
2,389 votes
8
— Great
72%
In the Mouth of Madness
2,297 votes
8
— Great
68%
High Tension
1,634 votes
8
— Great
64%
A Dark Song
1,508 votes
8
— Great
63%
Bleeding Steel
1,431 votes
8
— Great
61%
Hell Fest
1,420 votes
8
— Great
63%
Thinner
943 votes
8
— Great
58%
The Last House on the Left
797 votes
8
— Great
66%
Suicide Club
550 votes
8
— Great
69%
Shrew's Nest
405 votes
8
— Great
76%
Minha Vida em Marte
294 votes
8
— Great
54%
The Hit List
340 votes
8
— Great
67%
Mr. Six
198 votes
8
— Great
65%
Winners & Sinners
155 votes
8
— Great
61%
The Cannibal Club
94 votes
8
— Great
67%
Enemies In-Law
37 votes
8
— Great
74%
Back to the Good Times
10 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup