Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Runciter
1
Follower
2
Following
Budapest
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,729
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
44
45
46
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
2,110 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
2,088 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,747 votes
5
— Meh
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,230 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,205 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,035 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
76,670 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,966 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,384 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,054 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,218 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,525 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,980 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,658 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,694 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,145 votes
5
— Meh
86%
Inception
73,564 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,278 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,143 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
21,073 votes
7
— Good
85%
Interstellar
74,990 votes
6
— Fair
85%
Se7en
35,355 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,359 votes
4
— Poor
85%
Saving Private Ryan
26,972 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,422 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,036 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,672 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,644 votes
7
— Good
84%
Seven Samurai
4,538 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
57,614 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,557 votes
6
— Fair
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,094 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,064 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,228 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
45,668 votes
6
— Fair
84%
Alien
28,697 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,867 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,107 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,540 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,958 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,672 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,753 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
21,270 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,682 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,716 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,417 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,910 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,794 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
112,167 votes
7
— Good
82%
Toy Story
37,315 votes
7
— Good
82%
Once Upon a Time in the West
4,959 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,867 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
33,404 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,427 votes
9
— Superb
82%
Incendies
3,782 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,674 votes
8
— Great
82%
The Great Dictator
3,697 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,831 votes
9
— Superb
82%
Up
39,688 votes
4
— Poor
82%
Modern Times
3,860 votes
5
— Meh
1
2
3
44
45
46
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch