Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
RuNN!nG J!m
0
Followers
0
Following
Lübeck, Schleswig-Holstein
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
326
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
78%
Avatar
61,430 votes
7
— Good
77%
Arrival
57,818 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,236 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,696 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,901 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,596 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,930 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,974 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
47,882 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,984 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,027 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,842 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,199 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,125 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,969 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,619 votes
7
— Good
72%
Thor
40,064 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,406 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,909 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,173 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,655 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,597 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,247 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,228 votes
7
— Good
74%
It
29,645 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,693 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,263 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,651 votes
7
— Good
75%
Sicario
24,386 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,406 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,713 votes
7
— Good
73%
Looper
22,162 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,043 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,926 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,392 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
21,247 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,211 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,895 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,889 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,469 votes
7
— Good
77%
District 9
20,328 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,310 votes
7
— Good
77%
Drive
20,123 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
20,034 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,989 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,358 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
19,191 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,436 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,595 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,486 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,472 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 4
17,328 votes
7
— Good
75%
Source Code
17,235 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
17,212 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,806 votes
7
— Good
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,745 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,700 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,387 votes
7
— Good
72%
Hereditary
16,288 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch