trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
RuNN!nG J!m
0
followers
Lübeck, Schleswig-Holstein
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
226
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,962 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,041 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,083 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,288 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,761 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,400 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,759 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,844 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,488 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,854 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,712 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,992 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,701 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,342 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,363 votes
8
— Great
83%
Memento
25,971 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,404 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,664 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,031 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,670 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,323 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,319 votes
8
— Great
81%
Heat
13,543 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,799 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,138 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,993 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,357 votes
8
— Great
81%
Casino
9,603 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,258 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,209 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,537 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,315 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,961 votes
8
— Great
81%
Joker
47,047 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,826 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,526 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,077 votes
8
— Great
80%
Downfall
6,171 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,767 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,090 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,242 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,033 votes
8
— Great
80%
Pappa ante Portas
217 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,915 votes
8
— Great
80%
Logan
60,817 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,763 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,240 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,692 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,527 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,707 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,203 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,702 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,374 votes
8
— Great
79%
The Game
11,143 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,206 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,358 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,046 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,675 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,117 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,359 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup