trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ryadre
3
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
269
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
84%
Alien
27,143 votes
7
— Good
83%
Memento
25,751 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,484 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,846 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,207 votes
6
— Fair
81%
CODA
5,562 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,891 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,602 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,590 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,112 votes
7
— Good
79%
Tombstone
4,879 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,615 votes
7
— Good
79%
Wild Tales
5,098 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,639 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
16,865 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,349 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,817 votes
8
— Great
78%
Man on Fire
9,066 votes
8
— Great
78%
Training Day
9,981 votes
8
— Great
78%
A Man Called Otto
7,617 votes
8
— Great
78%
Threads
783 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,529 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,925 votes
8
— Great
77%
Mystic River
7,756 votes
7
— Good
77%
The Seven Five
451 votes
7
— Good
77%
The Holdovers
5,216 votes
7
— Good
77%
Hotel Mumbai
3,841 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,709 votes
8
— Great
77%
Sound of Metal
4,543 votes
9
— Superb
77%
Tetris
5,569 votes
7
— Good
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,147 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,591 votes
7
— Good
77%
Wind River
14,644 votes
7
— Good
76%
Mulholland Drive
7,856 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,402 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
16,234 votes
5
— Meh
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,604 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,044 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,178 votes
8
— Great
75%
The Iron Claw
2,835 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
9,674 votes
8
— Great
75%
The Florida Project
4,688 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,021 votes
6
— Fair
74%
Gran Turismo
6,523 votes
8
— Great
74%
An American Werewolf in London
3,298 votes
6
— Fair
74%
Four Lions
2,637 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,363 votes
7
— Good
74%
Ghost Dog: The Way of the Samurai
1,829 votes
7
— Good
73%
Girls Trip
5,227 votes
6
— Fair
73%
Prey
12,617 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,136 votes
7
— Good
73%
[REC]
5,988 votes
7
— Good
73%
Missing
3,477 votes
7
— Good
73%
The Imposter
2,013 votes
7
— Good
73%
A History of Violence
4,781 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 3
8,591 votes
8
— Great
73%
Red Dragon
6,785 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
11,647 votes
8
— Great
73%
The Disaster Artist
7,024 votes
7
— Good
72%
The Menu
14,324 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup