trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nicholas S
1
follower
Milan, Lombardy
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,485 votes
8
— Great
80%
Logan
60,726 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,505 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,136 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,808 votes
8
— Great
79%
Moana
48,980 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,208 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,640 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,477 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,364 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,341 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,514 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,256 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,201 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,114 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,466 votes
8
— Great
72%
Thor
39,408 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,117 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,000 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,777 votes
8
— Great
79%
Dune
36,517 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,844 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,309 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,740 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,587 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,230 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,636 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,121 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,105 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,917 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,306 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,804 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,348 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,045 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,615 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,341 votes
8
— Great
79%
Her
23,178 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,481 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,471 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,418 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,316 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,233 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,869 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,196 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,014 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,992 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,432 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,269 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,889 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,026 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,966 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,756 votes
8
— Great
75%
Elf
14,567 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,486 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,380 votes
8
— Great
60%
Fantastic Four
14,213 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup