Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
SaltyCatFish
VIP
4
5
Followers
14
Following
Mayfield, Pennsylvania
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,528 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,825 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,893 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,043 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,776 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,833 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
41,745 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,784 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,074 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,943 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,522 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,862 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,553 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,558 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,863 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,790 votes
9
— Superb
76%
The Batman
27,567 votes
9
— Superb
83%
The Departed
26,047 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,741 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,809 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,868 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,643 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,511 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,712 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,170 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
21,027 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,342 votes
9
— Superb
70%
Don't Look Up
20,085 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,971 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
16,356 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,607 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,981 votes
9
— Superb
78%
Predator
14,318 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,167 votes
9
— Superb
76%
Beetlejuice
14,105 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
13,023 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,140 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
13,028 votes
9
— Superb
78%
Moon
13,168 votes
9
— Superb
81%
The Thing
12,248 votes
9
— Superb
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,854 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,796 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,434 votes
9
— Superb
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,672 votes
9
— Superb
80%
Office Space
10,195 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
10,164 votes
9
— Superb
71%
Batman Returns
10,250 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,769 votes
9
— Superb
76%
The Others
9,782 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,814 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,773 votes
9
— Superb
69%
1408
8,525 votes
9
— Superb
65%
Brightburn
8,787 votes
9
— Superb
78%
Isle of Dogs
7,995 votes
9
— Superb
65%
X
7,724 votes
9
— Superb
77%
The Crow
6,746 votes
9
— Superb
72%
The Descent
6,192 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,759 votes
9
— Superb
70%
Bone Tomahawk
5,691 votes
9
— Superb
79%
Tombstone
5,083 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch