trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Samy Achour
0
followers
San Diego, California
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
64
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,068 votes
8
— Great
86%
Inception
71,461 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,407 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,982 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,981 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,812 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,228 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,899 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,942 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,414 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,914 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,363 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,661 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,809 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,792 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,488 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,580 votes
8
— Great
84%
Coco
31,481 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,532 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,314 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,901 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,160 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,154 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,465 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,490 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,539 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,346 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,313 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,293 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,324 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,130 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,274 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,996 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,345 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,595 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,125 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,407 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,617 votes
8
— Great
76%
Argo
15,135 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,898 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,563 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,485 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,643 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,701 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,874 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,648 votes
8
— Great
82%
Lion
13,346 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
10,979 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,320 votes
8
— Great
73%
First Man
10,530 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,067 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,429 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,012 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,542 votes
8
— Great
68%
Steve Jobs
8,662 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,141 votes
8
— Great
71%
Valkyrie
5,631 votes
8
— Great
70%
Sorry to Bother You
4,763 votes
8
— Great
77%
The Little Prince
4,380 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,754 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup