trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sandy house
VIP
5
23
followers
Princeton Plainsboro
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,305 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,779 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,275 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,004 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,034 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,389 votes
7
— Good
72%
Thor
39,284 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,493 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,380 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,089 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,260 votes
7
— Good
70%
Minions
24,404 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,851 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
19,977 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,216 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,189 votes
7
— Good
65%
Mulan
11,308 votes
7
— Good
74%
Pete's Dragon
8,100 votes
7
— Good
67%
Grimsby
8,389 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,237 votes
7
— Good
67%
Johnny English Strikes Again
6,987 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,277 votes
7
— Good
65%
Hot Tub Time Machine
6,161 votes
7
— Good
62%
Charlie's Angels
6,273 votes
7
— Good
66%
Sisters
5,869 votes
7
— Good
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,591 votes
7
— Good
57%
Zoolander 2
6,090 votes
7
— Good
65%
Jobs
5,638 votes
7
— Good
68%
The DUFF
5,464 votes
7
— Good
72%
The Parent Trap
5,191 votes
7
— Good
73%
Descendants
4,293 votes
7
— Good
67%
Horns
4,011 votes
7
— Good
68%
Dora and the Lost City of Gold
3,575 votes
7
— Good
75%
Descendants 2
3,119 votes
7
— Good
56%
Paul Blart: Mall Cop 2
3,166 votes
7
— Good
74%
Ruby Sparks
2,715 votes
7
— Good
64%
The Incredible Burt Wonderstone
2,713 votes
7
— Good
72%
The Half of It
2,332 votes
7
— Good
67%
Clifford the Big Red Dog
1,816 votes
7
— Good
67%
Flypaper
1,257 votes
7
— Good
72%
Much Ado About Nothing
664 votes
7
— Good
70%
Kinsey
551 votes
7
— Good
60%
Hateship Loveship
214 votes
7
— Good
66%
Harry & Meghan: A Royal Romance
114 votes
7
— Good
68%
Britain's Greatest Codebreaker
107 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup