trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sandy house
VIP
5
23
followers
Princeton Plainsboro
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,589 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,488 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,547 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,331 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,874 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,939 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,928 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,251 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,734 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,808 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,839 votes
8
— Great
77%
Once
2,332 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,473 votes
8
— Great
75%
The Way Way Back
3,845 votes
8
— Great
75%
Rent
1,229 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,184 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,478 votes
8
— Great
74%
Frequency
3,129 votes
8
— Great
74%
We Are Legion: The Story of the Hacktivists
734 votes
8
— Great
74%
Hackers
4,565 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,320 votes
8
— Great
73%
Frozen II
15,033 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,096 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,838 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,331 votes
8
— Great
72%
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer
2,088 votes
8
— Great
71%
Ocean's Thirteen
11,112 votes
8
— Great
71%
White Frog
112 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,900 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,234 votes
8
— Great
71%
Tag
10,371 votes
8
— Great
70%
Venom
33,784 votes
8
— Great
70%
Enough Said
2,036 votes
8
— Great
70%
Bad Education
2,481 votes
8
— Great
70%
The Heat
8,684 votes
8
— Great
69%
What If
3,063 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,879 votes
8
— Great
69%
DC Films Presents Dawn of the Justice League
287 votes
8
— Great
69%
Marvel One-Shot: Item 47
2,544 votes
8
— Great
69%
Anonymous
1,170 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,764 votes
8
— Great
68%
The Purge: Anarchy
10,076 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,928 votes
8
— Great
67%
Bean
3,391 votes
8
— Great
67%
The Purge: Election Year
11,950 votes
8
— Great
67%
The Losers
3,743 votes
8
— Great
66%
Celeste & Jesse Forever
943 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,427 votes
8
— Great
65%
Baywatch
20,004 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,841 votes
8
— Great
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,491 votes
8
— Great
63%
Dark Phoenix
17,053 votes
8
— Great
61%
The First Purge
6,964 votes
8
— Great
57%
Paul Blart: Mall Cop
3,984 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup