trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sarah Albany Parker
0
followers
UK
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
Dune
36,276 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,556 votes
4
— Poor
77%
Blade Runner 2049
31,916 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,182 votes
2
— Terrible
71%
The Matrix Revolutions
22,451 votes
3
— Bad
77%
Drive
19,575 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,191 votes
9
— Superb
74%
Top Gun
17,036 votes
6
— Fair
77%
Zack Snyder's Justice League
16,928 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,714 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,659 votes
7
— Good
75%
Elf
14,550 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,890 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Armageddon
13,072 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,482 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,255 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,480 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,371 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,440 votes
9
— Superb
72%
Logan Lucky
10,022 votes
8
— Great
76%
The Machinist
8,824 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,691 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,436 votes
9
— Superb
73%
The Favourite
8,425 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,812 votes
7
— Good
64%
The Visit
7,606 votes
7
— Good
72%
The Santa Clause
6,727 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,001 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
5,981 votes
9
— Superb
71%
A Christmas Carol
5,723 votes
9
— Superb
69%
Monster House
5,633 votes
8
— Great
68%
Locke
4,573 votes
7
— Good
71%
The Fountain
4,552 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,467 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,466 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,358 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Scanner Darkly
3,428 votes
5
— Meh
74%
Little Shop of Horrors
2,870 votes
7
— Good
73%
Suspiria
2,868 votes
8
— Great
79%
All the President's Men
2,662 votes
9
— Superb
71%
Can You Ever Forgive Me?
2,578 votes
7
— Good
68%
Early Man
2,389 votes
6
— Fair
74%
In the Heights
2,156 votes
8
— Great
80%
Persepolis
1,960 votes
8
— Great
75%
The Red Turtle
1,952 votes
9
— Superb
73%
Cold War
1,743 votes
7
— Good
70%
Logan's Run
1,741 votes
4
— Poor
72%
The Wife
1,572 votes
9
— Superb
68%
Scanners
1,533 votes
5
— Meh
79%
The Breadwinner
1,429 votes
8
— Great
71%
The Pink Panther
1,421 votes
7
— Good
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,369 votes
8
— Great
72%
Ida
1,245 votes
9
— Superb
70%
Naked Lunch
1,133 votes
8
— Great
79%
Diabolique
1,016 votes
8
— Great
61%
Room in Rome
877 votes
7
— Good
74%
The Illusionist
813 votes
6
— Fair
66%
The Omega Man
739 votes
6
— Fair
71%
Animal Farm
684 votes
8
— Great
64%
Muppets Haunted Mansion
632 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup