trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
scholarsarena
VIP
OG
12
49
followers
Utopia
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
371
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
87%
The Matrix
61,549 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,143 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,159 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,387 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,645 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,772 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,406 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,600 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,669 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,596 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,289 votes
8
— Great
84%
Piper
2,959 votes
8
— Great
84%
Piper
2,959 votes
8
— Great
84%
Piper
2,959 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,580 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,829 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,089 votes
8
— Great
82%
Up
38,893 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,427 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,671 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,775 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,696 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,348 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,401 votes
8
— Great
81%
The Father
5,894 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,460 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
8
— Great
81%
Akira
8,545 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,054 votes
8
— Great
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,333 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,100 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,964 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,271 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,423 votes
8
— Great
80%
Presto
1,679 votes
8
— Great
80%
Presto
1,679 votes
8
— Great
80%
Presto
1,679 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,711 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,986 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,086 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,179 votes
8
— Great
80%
Hasan Minhaj: Homecoming King
627 votes
8
— Great
80%
The Pixar Shorts: A Short History
277 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,827 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,487 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,206 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,444 votes
8
— Great
80%
Persona
1,957 votes
8
— Great
80%
Whisper of the Heart
2,746 votes
8
— Great
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,102 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,536 votes
8
— Great
80%
CINEMA FIGHTERS
1 vote
8
— Great
79%
For the Birds
2,698 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup