trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
scholarsarena
VIP
OG
12
49
followers
Utopia
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
411
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
79%
The Big Bang Theory
61,069 votes
8
— Great
85%
Stranger Things
52,995 votes
9
— Superb
89%
Sherlock
47,191 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How I Met Your Mother
41,530 votes
8
— Great
85%
Friends
41,423 votes
9
— Superb
81%
Lost
32,760 votes
6
— Fair
75%
Arrow
31,967 votes
8
— Great
85%
House
29,975 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Black Mirror
28,816 votes
9
— Superb
85%
Mr. Robot
26,709 votes
8
— Great
91%
Chernobyl
26,109 votes
9
— Superb
83%
Westworld
25,862 votes
9
— Superb
84%
Vikings
25,498 votes
9
— Superb
84%
The Boys
24,287 votes
8
— Great
84%
Suits
24,279 votes
9
— Superb
76%
The Flash
24,133 votes
8
— Great
83%
Brooklyn Nine-Nine
24,032 votes
9
— Superb
86%
Fringe
23,411 votes
9
— Superb
79%
Orange Is the New Black
22,978 votes
8
— Great
81%
Prison Break
22,782 votes
8
— Great
84%
Marvel's Daredevil
22,658 votes
9
— Superb
84%
The Mandalorian
22,472 votes
9
— Superb
85%
True Detective
21,130 votes
9
— Superb
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,084 votes
8
— Great
78%
Squid Game
19,724 votes
6
— Fair
79%
The Witcher
19,507 votes
8
— Great
91%
Avatar: The Last Airbender
18,721 votes
9
— Superb
87%
Doctor Who
18,690 votes
9
— Superb
84%
The Queen's Gambit
18,092 votes
9
— Superb
80%
The Blacklist
17,807 votes
8
— Great
90%
Firefly
17,602 votes
9
— Superb
86%
Dark
17,067 votes
9
— Superb
91%
Band of Brothers
16,555 votes
8
— Great
77%
WandaVision
16,268 votes
8
— Great
86%
Peaky Blinders
16,260 votes
7
— Good
84%
Person of Interest
16,125 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Death Note
15,776 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Wire
15,525 votes
7
— Good
86%
Fargo
15,410 votes
7
— Good
77%
Gotham
15,209 votes
7
— Good
84%
Silicon Valley
15,106 votes
7
— Good
84%
Hannibal
15,086 votes
7
— Good
76%
Once Upon a Time
14,874 votes
9
— Superb
77%
Marvel's Jessica Jones
14,872 votes
9
— Superb
85%
Shameless
14,645 votes
8
— Great
88%
Battlestar Galactica
14,133 votes
9
— Superb
74%
Heroes
13,722 votes
7
— Good
80%
Sex Education
13,700 votes
8
— Great
78%
The Umbrella Academy
13,666 votes
8
— Great
86%
The IT Crowd
13,099 votes
9
— Superb
85%
The Expanse
12,995 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Ozark
12,781 votes
8
— Great
79%
Elementary
12,585 votes
8
— Great
82%
Chuck
12,392 votes
9
— Superb
70%
Two and a Half Men
12,357 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,336 votes
8
— Great
85%
Seinfeld
12,182 votes
9
— Superb
84%
Mindhunter
12,137 votes
9
— Superb
85%
The X-Files
12,133 votes
9
— Superb
82%
Castle
11,673 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup